Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2010 Jadrová energia od Energia.skSITA

V nedeľu sa začne s generálnou opravou 2. bloku JE Mochovce

Rozšírená odstávka je plánovaným postupom, ktorého dĺžka neprekročí trvanie bežných výmen paliva a údržby, pretože zahŕňa testovanie a čistenie tlakovej nádoby reaktora.

Tlaková nádoba reaktora je  určená na priebeh štiepnej reakcie a dopad vyplývajúci z ožiarenia, tlaku a teploty v priebehu prevádzky atómovej elektrárne.

Rozšírená odstávka sa robí raz za štyri roky. Počas nej sa bude opravovať systém technickej vody, automatizované systémy a elektrický systém a uskutoční sa výmena systému vnútroreaktorovej kontroly.

Práce na údržbe v primárnom okruhu zahŕňajú revíziu chladiacich čerpadiel reaktora, ako aj realizáciu projektu ďalšieho znižovania objemu rádioaktívnych odpadov z prevádzkovania elektrárne.

Zdroj: Slovenské elektrárne – Enel

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.