Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júna 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V Moldave otvorili nabíjaciu stanicu pre elektromobily

Nová nabíjačka od Východoslovenskej energetiky (VSE) sa nachádza na Školskej ulici v Moldave nad Bodvou. S myšlienkou jej výstavby prišiel majiteľ reštaurácie Piano Club Café. „Iniciatívu v Moldave vnímame ako prelomový bod. Ide o jedno z prvých miest, kde sa podarilo spojiť úsilie súkromného sektora a samosprávy,“ uviedol za Skupinu VSE Holding riaditeľ divízie Enerkos Vojtech László. 

Nový nabíjací bod v Moldave korešponduje s ambíciou mesta podporiť také formy dopravy, ktoré odľahčia životnému prostrediu najmä v mestskom prostredí. „Aj preto sme sa rozhodli podpísať Memorandum o podpore elektromobility s našimi partnermi z VSE,“ povedal na otvorení primátor Moldavy nad Bodvou Slavomír Borovský.

Majitelia vozidiel na elektrinu budú môcť využívať moldavskú nabíjačku bezplatne. „Zriadenie nabíjacej stanice vnímame ako krok vpred v rozvoji našich služieb poskytovaných pre verejnosť,“ povedal  Ladislav Görcsös, majiteľ Piano Club Café v Moldave nad Bodvou.

V rozvoji elektromobility chce spoločnosť VSE pokračovať v oblasti nabíjacej infraštruktúry. V posledných rokoch vybudovala verejnú sieť nabíjacích bodov nielen na východe Slovenska, ale tiež v Nitre a Bratislave.

V hlavnom meste postavila vôbec prvú verejnú nabíjačku. „Od roku 2010 sa snažíme byť lídrom pri uvádzaní konceptu e-mobility na slovenské cesty. Aj preto sme ako prví na Slovensku zakúpili v roku 2011 výhradne elektrické vozidlo do svojho vozového parku a každý rok sa snažíme priniesť niečo nové v oblasti e-mobility pre verejnosť,“ dodal László.  

Kompletnú mapu verejných nabíjacích staníc na Slovensku nájdete na stránke www.kdenabijat.sk. Motoristom poskytuje aktualizované informácie, rozdelené tiež podľa typu nabíjacieho štandardu.

Podľa údajov Zväzu automobilového priemyslu SR bolo ku koncu roka 2014 na Slovensku registrovaných 119 vozidiel na elektrinu.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.