Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. decembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skSITA

V mojom podnikaní je prvoradá spoľahlivosť

Ako ste začali s podnikaním?

Moje podnikateľské začiatky ovplyvnila náhoda. Jedného dňa som si bol zajazdiť na motorke a prechádzal som okolo budovy Starej keramiky v Modre. Na schátranej fasáde s rozbitými oknami sa pýšil nápis „Chráňme dedičstvo našich otcov“. Bol to smutný pohľad, no videl som v ňom aj výzvu. Budovu som odkúpil a pustil som sa do rekonštrukcie. Za 2,5 roka som ju premenil na kongresový hotel s wellness spojený s múzeom keramiky. Nápis na fasáde tak nadobudol na význame.

Bez energie sa hotel nezaobíde. Ako ste vyriešili vykurovanie a ohrev vody?

Vzhľadom k veľkosti objektu sa ideálnym palivom ukázal byť zemný plyn. Na rozdiel od elektriny má totiž tú výhodu, že aj keď ho vypnú, tak ešte chvíľu ide (smiech). Hotel má vlastnú 200kW kondenzačnú kotolňu, ktorú dopĺňajú slnečné kolektory. Výhodami plynu a slnka je aj ich bezstarostná prevádzka, čo si uvedomím vždy, keď vidím suseda nakladať lopatou drevnú štiepku.

Prečo ste sa rozhodli pre SPP?

Ako stavbár viem, že na všetko treba mať kvalitných a dlhodobo spoľahlivých dodávateľov. Spoľahlivosť bola pre mňa dôležitá už pri rekonštrukcii budovy a považujem ju za kľúčovú aj pri prevádzke hotela. Nočnou morou asi každého hoteliera sú nahnevaní hostia, ktorí sa musia umývať v studenej vode pri výpadku dodávky energií. Nemenej dôležitou vecou sú služby. Zavedenie plynu bolo pre mňa otázkou jedného telefonátu. SPP mi dlhodobo pomáha optimalizovať nielen spotrebu plynu, ale aj jeho cenu. Nachádzam u nich kvalitný servis, ktorý sa snažím poskytnúť aj našim hosťom.

Ing. Štefan Gregorička: „Chcem spoľahlivého dodávateľa a požadujem prvotriedny servis.“

S novými produktami SPP podnikatelia výrazne ušetria

Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) pripravil pre malé a stredné firmy nové výhodné produkty, ktoré reagujú na ich individuálne potreby a požiadavky.

VÝHODNE a VÝHODNE EXTRA

Nové produkty Výhodne a Výhodne Extra sú určené pre zákazníkov, ktorí chcú mať istotu, že za zemný plyn platia vždy výhodnejšiu cenu v porovnaní so štandardným cenníkom. Tieto produkty sú určené pre všetkých zákazníkov z radov malých podnikateľov a živnostníkov, ale tiež municipality a zariadenia patriace do ich správy, ktorí si dohodnú odber zemného plynu na 12 prípadne 24 mesiacov. Celková úspora potom závisí od množstva spotrebovaného plynu, tarify a od dohodnutého obdobia na odber zemného plynu. Zmluvu na produkty Výhodne alebo Výhodne Extra je možné uzatvoriť kedykoľvek počas roka, ak už podnikateľ nemá iný produkt SPP,  pričom uzatvorenie zmluvy je bez poplatkov.

Výhodne

  • výhodnejšia cena v porovnaní so štandardným cenníkom
  • vysoká tolerancia na odobratie zmluvne dohodnutého množstva zemného plynu na úrovni 50 %

Výhodne Extra

  • výhodnejšia cena v porovnaní so štandardným cenníkom
  • tolerancia na odobratie zmluvne dohodnutého množstva plynu 20 %
  • poradenstvo špecialistov SPP pri odhade spotreby

FIXNÁ CENA 2011

Produkt Fixná cena 2011 odporúčame podnikateľom, ktorí si potrebujú čo najpresnejšie naplánovať svoje náklady na energie počas kalendárneho roka 2011. Odberateľ získa od SPP garanciu nezmenenej ceny za zemný plyn od 1.1.2011 na obdobie 12 mesiacov, a to bez ohľadu na prípadné zmeny cenníkovej ceny plynu. Odberateľ sa nezaväzuje k odobratiu vopred stanoveného množstva plynu a SPP mu zároveň garantuje uplatnenie fixných sadzieb za služby obchodníka na celú spotrebu plynu až do výšky 633 tisíc kWh na jednotlivom odbernom mieste. Produkt Fixná cena umožňuje odberateľov naplánovať si platby za zemný plyn na celé obdobie 12-tich mesiacov a tým stabilizovať finančné toky firmy.

Ako získať nové produkty SPP

  • osobne na jednom z 19 Zákazníckych centier SPP
  • telefonicky na Biznis linke 0850 111 565 (počas pracovných dní od 7.00 do 20.00 h), na faxovom čísle 02/ 58 69 90 10, prípadne na e-mailovej adrese biznislinka@spp.sk.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.