Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. februára 2011 Jadrová energia od Energia.skSITA

V Mochovciach sa ukončila ďalšia medzinárodná previerka

V jadrovej elektrárni Mochovce sa skončilo ďalšie kolo medzinárodnej partnerskej previerky. Kontrola pod záštitou Svetovej asociácie jadrových prevádzkovateľov sa konala v dňoch 24. – 28. januára. Hlavným cieľom bolo preveriť plnenie opatrení vedúcich k zlepšeniam odporúčaným v záverečnej správe z previerky WANO z roku 2009. Tento rok previerku na žiadosť Slovenských elektrární organizovalo Moskovské centrum WANO.

Počas previerky boli kontrolované rovnaké oblasti ako v roku 2009 – organizácia a administratíva, prevádzka, údržba, inžiniering, prevádzkové skúsenosti, chémia, výcvik a požiarna ochrana. „Preverili sme opatrenia doporučené počas predchádzajúcej previerky a môžeme povedať, že pokrok v ich implementácii je uspokojivý. Bezpečnosť a prevádzkové výsledky Mochoviec sú výborné,“ priblížil vedúci 6-členného tímu preverovateľov WANO István Radnoti z maďarskej AE Pakš.

„Môžem s hrdosťou skonštatovať, že nezávislí posudzovatelia z misie WANO potvrdili vysokú úroveň, ktorú dosahujú výrobné bloky našej atómovej elektrárne. Ich kladné hodnotenie pre nás predstavuje podporu ďalšieho zlepšovania bezpečnosti,“ uviedol v súvislosti s previerkou riaditeľ prevádzky jadrových elektrární SE Jaroslav Holubec.

Medzinárodné previerky atómových elektrární, či už WANO alebo Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE), sa vykonávajú raz za 2 až 3 roky.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.