Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V Mochovciach prebehne simulovaný výbuch plynu. Zasahovať budú hasiči

V elektrárňach Mochovce prebehne simulovaný výbuch plynu v strojovni I. bloku s následným požiarom olejového hospodárstva turbíny a transformátora. „Cieľom cvičenia je precvičiť pripravenosť hasičskej jednotky ZHÚ EMO a hasičskej techniky na zásah pri výbuchu plynu (vodíka) s následným požiarom technologických častí a súčasne preverenie dojazdových časov posilových síl a prostriedkov HaZZ pri vyhlásení požiarneho poplachu a ich činnosti na mieste zásahu v lokalite EMO,“ uviedla hovorkyňa Slovenských elektrárni Jana Burdová.

Počas cvičenia bude v okolí  a na území elektrárne zvýšený pohyb vozidiel hasičského a záchranného systému. Cvičenia sa zúčastnia okrem jednotky ZHÚ Mochovce aj jednotky HaZZ Levice, Vráble, Zlaté Moravce a Želiezovce.

(c) energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.