Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Urad jadroveho dozoru mochovce.jpg
Foto: www.facebook.com
8. septembra 2023 Jadrová energia od Energia.skSITA

V Mochovciach odstavia druhý blok, začína tak posledná tohtoročná odstávka

V Mochovciach sa začína posledná tohtoročná odstávka jadrovej elektrárne. Odstavením posledného turbogenerátora sa v sobotu 9. septembra nadránom začne generálna odstávka druhého bloku Atómovej elektrárne Mochovce. Ako informovali Slovenské elektrárne, ide o poslednú z odstávok slovenských jadrových elektrární plánovaných na rok 2023.

Počas generálnej odstávky Slovenské elektrárne vymenia takmer pätinu paliva v reaktore a vykonajú plánovanú údržbu. Elektrárne taktiež plánujú práce na zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti zariadení, ktoré nie je možné spraviť počas prevádzky. Zároveň majú v pláne rozšírené testy energetického spúšťania.

Každý zo štyroch tlakovodných reaktorov VVER 440, ktoré sú jediným na Slovensku prevádzkovaným typom reaktora, musí byť aspoň raz ročne plánovane odstavený pre čiastočnú výmenu paliva. Všetky prevádzkované reaktory v Jaslovských Bohuniciach a v Mochovciach vlastnia Slovenské elektrárne.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.