Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina elektrická energia domácnosti
Foto: ilustračné, GettyImages
15. marca 2021 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V minulom roku zmenilo dodávateľa viac slovenských odberateľov elektriny

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) používa na posúdenie úrovne liberalizácie trhu s elektrinou percentuálny koeficient, takzvaný switching. Ako informoval regulátor, switching v roku 2019 dosiahol pri elektrine úroveň necelých 2,5 %, keď sa dodávateľ elektriny zmenil u necelých 66-tisíc odberných miest.

Rok predtým zaznamenal regulátor zmenu dodávateľa elektriny u zhruba 65-tisíc odberných miest (switching 2,5 %), a pred štyrmi rokmi u zhruba 95-tisíc (switching 3,7 %).

V menšej miere ako firmy menia dodávateľa elektriny domácnosti. Kým pri zmene dodávateľa u odberného miesta v domácnostiach bol v roku 2019 switching niečo vyše dvoch percent, pri odberných miestach mimo domácností bol na úrovni viac ako 4 percentá.

Switching vyjadruje pomer počtu odberných miest so zmenou dodávateľa elektriny, k celkovému počtu odberných miest v sledovanom roku.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.