Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. februára 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

V Medzilaborciach vyrastie bioplynová stanica za 3,2 milióna eur

V BPS bude aneoróbnou digesciou – premenou biomasy a biologicky rozložiteľného odpadu bez prístupu vzduchu pomocou metanogénnych baktérií vo fermentačných nádržiach – vznikať bioplyn a digestát, ktorý sa využíva ako hnojivo.

Bioplyn sa bude spaľovať v kogeneračnej jednotke. Výstupom z kogeneračnej jednotky je elektrická energia dodávaná do verejnej energetickej siete a teplo, ktoré je čiastočne využívané na vlastný proces výroby bioplynu pre podporu procesu fermentácie. Elektrický výkon kogeneračnej jednotky bude 527 kW (kilowattov) a tepelný výkon 558 kW.

Výstavba BPS by sa mala začať v apríli 2012 a ukončiť v októbri toho istého roka. Po zrealizovaní výstavby budú v prevádzke zamestnaní 2 zamestnanci s príslušným vzdelaním. Jeden bude kontrolovať automatický chod stanice a evidovať prísun surovín a odvoz vyfermentovaných zvyškov, druhý bude strojníkom nakladača vstupnej suroviny. Navrhovanou činnosťou BPS budú nepriamo zamestnaní aj dopravcovia a pestovatelia poľnohospodárskych plodín.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.