Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. augusta 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V Ľubici blesk strhol elektrické vedenie

Napriek avizovaným extrémnym teplotám, ktoré mali na Spiši v polohách nad 600 m n.m. dosiahnuť 30 až 32 stupňov Celzia, v Poprade dnes popoludní vystúpila teplota maximálne na 29,4 stupňa. Ďalšiemu zvyšovaniu teploty zabránili búrky. Tie narobili starosti hasičom v Kežmarku a Spišskej Novej Vsi. Podľa informácií z operačného strediska kežmarských hasičov, v Ľubici zasiahol blesk stožiar elektrického vedenia. Roztrhnuté drôty spadli na strechu domu. Našťastie pri tejto udalosti nebol nikto zranený. Kežmarskí hasiči zabezpečili miesto nehody a privolali energetikov, ktorí začali s odstraňovaním poruchy.

Búrka a silné prívalové dažde, miestami spojené aj s krupobitím, spôsobili problémy v Spišskej Novej Vsi. Hasiči zasahovali na Čingove v Smižanoch. Voda tu zaplavila kotolňu jedného z hotelov. Privolaní hasiči odčerpali vodu z kotolne. Podľa informácií z operačného strediska spišskonovoveských hasičov v okrese zasahovali v súvislosti s búrkami a intenzívnymi zrážkami len v tomto jedinom prípade. Hasiči v okresoch Levoča a Poprad zatiaľ nezaznamenali žiadnu mimoriadnu udalosť spojenú s búrkami.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.