Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kosice
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/Jiri Brezovsky (licencia Creative Commons)
18. januára 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

V Košiciach zdražie cena tepla v priemere o dve eurá

Cena tepla pre odberateľov spoločnosti Tepláreň Košice (TEKO) v tomto roku mierne vzrastie. Ako informovalo vedenie spoločnosti, zdraženie bude vo výške približne 4,9 % vrátane DPH. Dôvodom zmeny je výška regulovaných cien plynu pre výrobcov tepla. Napriek zostane jednou z najnižších cien za dodávku tepla na Slovensku.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) odhadol nárast ceny tepla na Slovensku pre rok 2011 zhruba o 6,12 %. Výrazne nižšie zdraženie pre odberateľov TEKO je dôsledkom výhodnejších zmlúv s dodávateľmi zemného plynu a uhlia.

„Minimalizovať výšku ceny tepla sa nám podarilo aj vďaka cenám palív – čierneho uhlia a plynu, ktoré sme vyrokúvali s našimi dodávateľmi a tiež pozitívnym vplyvom výroby elektrickej energie na cenotvorbu tepla. Pre domácnosti, ktoré sú priamym odberateľmi TEKO, to bude znamenať, že v roku 2011 za teplo a teplú vodu zaplatia mesačne v priemere o necelé 2 eurá viac,“ vysvetlil Ján Huraj, podpredseda predstavenstva TEKO.

Oproti predchádzajúcemu roku sa zmení fixná zložka ceny tepla. Vzhľadom na rozsiahle rekonštrukcie výrobných zariadení v TEKO bude o niečo vyššia.

Tepláreň Košice dodáva teplo pre zhruba 78 tisíc domácností.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.