Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. septembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

V Košiciach začali vykurovaciu sezónu v predstihu

„Po naplnení podmienok vyhlášky č.152/200 sme pristúpili dňa 8. septembra o 13. hodine k dodávkam tepla pre ústredné vykurovanie v rámci sústavy centrálneho zásobovania teplom,“ uviedol dnes pre TASR konateľ spoločnosti Ladislav Knobloch. Spresnil, že vzhľadom k aktuálnym vonkajším teplotám a k očakávaným priemerným hodnotám v nasledujúcich dňoch, budú dodávky v najbližších dňoch prerušovať z dôvodu racionálneho využívania vyrobeného tepla. Nemožno však vylúčiť ani opätovné prerušenie dodávky tepla, ak sa naplnia podmienky pre tento stav.

Knobloch ďalej informoval, že príprava na vykurovaciu sezónu v sebe zahŕňa súbor predpísaných prehliadok vyhradených technických zariadení, vykonanie plánovaných rekonštrukcií a inovácií, stredných opráv a servisných prehliadok jednotlivých častí tepelno-technických zariadení v rámci letnej údržby pre aktuálny rok, ktorú TEHO vykonáva vlastnými kapacitami a pri špeciálnych prácach alebo prácach väčšieho rozsahu aj dodávateľsky. V rámci prípravy dodávky aktualizujú aj plán výroby, v ktorom sú určené základné parametre produktu ústredné vykurovanie podľa jednotlivých zdrojov (plynových kotolní) a transformátorov tepla (výmenníkové stanice tepla).

„V súčasnosti zásobujeme teplom pre ústredné kúrenie a dodávame teplú úžitkovú vodu pre približne 70.000 bytov a ďalších nebytových priestorov, najmä školy, nemocnice a ostatné administratívne budovy na území mesta Košice a jeho mestských častí,“ dodal Knobloch.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.