Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. augusta 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

V Košiciach súbežne s električkovými traťami rekonštruujú i plynovody

„Sú však aj ulice, na ktorých si stav plynovodov aktuálne nevyhnutne nevyžadoval rekonštrukciu, o niekoľko rokov by sa však nedala vylúčiť,“ uviedol Vanga s tým, že v tom prípade by museli zasahovať do už opravených cestných komunikácií.

SPP – distribúcia, a. s., obnovuje v tomto roku v Košiciach plynovody na uliciach Mäsiarska, Baštová, Poštová, Bočná, Vrátna, Tajovského, Timonova, Murgašova, Grešákova, Mojmírova, Pribinova, Rooseveltova, Krmanova, Čajkovského a Drevný trh.

Na Mäsiarskej, Baštovej a Poštovej sú už práce vrátane povrchových úprav ukončené. Na uliciach Bočná, Vrátna, Tajovského, Timonova, Murgašova, Grešákova, Mojmírova, Pribinova sú plynovody a prípojky hotové, ale práce pokračujú povrchovými úpravami.

„Na prvej časti Rooseveltovej ulice – k Hlavnej ulici, Krmanova, Čajkovského aktuálne rekonštruujeme. Úsek bude úplne uzavretý od 28. augusta do 4. septembra 2017. Druhú časť ulice a Drevný trh budeme robiť v septembri. V zmysle zmluvy o dielo by sme mali ukončiť stavbu do konca septembra 2017,“ vysvetlil Vanga.

Ako uviedol, chápu nespokojnosť obyvateľov Košíc s dĺžkou prác. „Chceme však zdôrazniť, že spoločne s mestom Košice je naším cieľom ich čo najviac urýchliť a termíny čo najviac skrátiť v rámci technických možností pri dodržaní čo najvyššej úrovne kvality a bezpečnosti,“ povedal Vanga. S cieľom čo najmenej zasahovať do komfortu odberateľov plynu sa snažia všetky práce plánovať mimo vykurovacieho obdobia.

„Termíny realizácie z dôvodu nutného prerušenia distribúcie zemného plynu volíme spravidla v obdobiach, kedy sú odbery štatisticky najnižšie,“ dodal Vanga.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.