Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. októbra 2010 Ostatné od Energia.skTASR

V Košiciach sa podpíše dokument EÚ o energetických vyhliadkach do roku 2030

„Na konferencii sa zúčastnia ľudia zo sféry biznisu, politiky a legislatívnej oblasti. Stretnú sa tu všetci zástupcovia významných aktérov, ktorí aktívne formujú a ovplyvňujú prostredie energetického priemyslu,“ uviedol Matej Pavlík. Medzi pozvanými hosťami nebudú chýbať odborníci z radov ministerstiev hospodárstva, životného prostredia alebo zahraničných vecí, či poslanci Európskeho parlamentu alebo zástupcovia tretieho sektora, akademici a predstavitelia súkromného sektora (napr. SPP, SE-Enel, ČEZ alebo Siemens). Podľa Pavlíka zo zahraničia prídu prezentovať svoje poznatky Oleg Grigoriev a Denis Mistryugov zo spoločnosti TVEL (dcérska firma Rosatom-u), Hugo Kysilka z prostredia Gazpromu a jej dcérskej spoločnosti Vemex a o fínske know-how v oblasti jadrovej energie a ekológie sa príde podeliť viceprezident spoločnosti Fortum Seppo Aho.

Význam konferencie je podľa Pavlíka umocnený aj predstavením oficiálneho dokumentu Európskej únie o energetických vyhliadkach do roku 2030, ktorý popíše ekonomická analytička EK Lívia Vašáková.

Záštitu nad konferenciou prebralo Ministerstvo hospodárstva a výstavby SR a odbornými garantmi konferencie sú Teplárenské združenie na Slovensku a Technická univerzita Košice.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.