Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. mája 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

V Kežmarku chcú postaviť bioplynovú stanicu

V Kežmarku zrejme vyrastie nová bioplynová stanica. Výstavba bioplynky si vyžiada investíciu na úrovni približne štyri milióny eur. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), ročne by mala plánovaná bioplynová stanica vyrobiť viac ako 7.000 MWh elektrickej energie.

Bioplynka bude umiestnená vedľa areálu kežmarského poľnohospodárskeho družstva v areáli spoločnosti Tatranská mliekareň, a.s. Elektrinu a teplo bude investor vyrábať prostredníctvom bioplynu vyrobeného z tuhých a kvapalných zvyškov z poľnohospodárskej výroby. Ročne by mala stanica pri výrobe spotrebovať viac ako 30.000 ton biomasy.

Časť vyrobenej elektrickej energie bude spoločnosť dodávať pre potreby Tatranskej mliekarne a časť bude dodávať do distribučnej siete. S výstavbou bioplynky chce investor začať už v polovici tohto roka. Ukončenie výstavby je naplánované koncom roku 2012.

Zdroj: SITA, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.