Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. decembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

V. Hudák: Analýzu o posilnení pozície štátu v SE predstavíme na budúci týždeň

Výsledky analýzy budú podľa Hudáka zverejnené, keď bude k dispozícii jej finálne znenie. „Predpokladám, že budúci týždeň budeme môcť povedať o detailoch tejto analýzy, o výsledkoch, ale aj o konkrétnych krokoch, ktoré slovenská vláda urobí, a to tak, ako sme deklarovali už niekoľkokrát, aby Slovensko malo silnejšie postavenie v rámci Slovenských elektrární,“ priblížil minister. Pripomenul zároveň, že existujú rôzne spôsoby, ako tento cieľ dosiahnuť. „Máme, žiaľ, pozíciu minoritného akcionára, ktorú sme zdedili ako výsledok privatizácie Slovenských elektrární,“ podčiarkol.

Predseda predstavenstva SPP Štefan Šabík 20. októbra 2015 na brífingu v rámci konferencie „Bezpečné dodávky energie – Secure Energy Suply 2015“ informoval, že analýza výhodnosti posilnenia vplyvu SR v SE ešte nie je ukončená. „Momentálne prebieha spracovanie analýzy a keď budeme s ňou hotoví, tak ju posunieme Ministerstvu hospodárstva SR,“ poznamenal Šabík.

Zdôraznil zároveň, že úlohou SPP je na požiadanie rezortu hospodárstva spracovať analýzu, na základe ktorej sa bude vláda SR rozhodovať, ako posilní alebo neposilní svoj vplyv v SE. „Našou úlohou (SPP) je urobiť analýzu a z nej získať nejaké výsledky. Odporúčania budú potom už na odborných konzultantoch,“ poznamenal. O posilnení vplyvu štátu v SE nechcel špekulovať. „To bude rozhodnutie vlády,“ konštatoval v októbri Šabík.

Analýza spracovávaná tímom z SPP a zo spoločnosti KPMG má podľa Šabíka podobu obvyklých analýz typu due diligence. „Sú to najmä záležitosti, ktoré súvisia s ekonomikou, návratnosťou investícií, právnymi vecami, akými sú zmluvy a posúdenie určitých rizík,“ dodal.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.