Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kukurica - biomasa
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Kukuričné pole (biomasa) - ilustračná foto. Zdroj: Flickr.com / snake.eyes (licencia Creative Commons)
8. augusta 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

V Hlohovci chcú postaviť bioplynovú stanicu

V Hlohovci zrejme vyrastie nová elektráreň na bioplyn. Investícia do výstavby novej bioplynovej stanice môže dosiahnuť 4 mil. eur. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý investor predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), ročne by mala elektráreň vyrobiť zhruba osem tisíc megawatthodín elektrickej energie a tepla.

Bioplynovú stanicu s výkonom 1 MW chce investor začať stavať na mieste starej hlohoveckej tehelne koncom tohto roka. Bioplynka by mala začať dodávať elektrinu a teplo v lete budúceho roka. K výrobe bioplynu sa budú využívať suroviny poľnohospodárskej produkcie. Ročne by mala bioplynová stanica spracovať 18 tisíc ton kukuričnej siláže a trávnatej senáže. Investor predpokladá, že bude bioplynovú stanicu prevádzkovať po dobu asi 15 až 20 rokov.

SITA, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.