Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

V. FERENCZ: SE na Mochovce žiadajú 5,4 mld. eur, dostavajú ich v lete 2019 (2)

„Slovenské elektrárne (SE) nám pred tromi týždňami listom oznámili, že dokončia tretí blok v lete 2018 a štvrtý blok až v lete 2019. Zároveň napriek valnému zhromaždeniu z novembra 2014, kedy avizovali navýšenie rozpočtu na 4,6 miliardy eur, opätovne žiadajú o navýšenie rozpočtu na úroveň 5,4 miliardy eur,“ spresnil.

Pripomenul, že tretí blok v Mochovciach mal byť podľa posledných prísľubov uvedený do prevádzky v októbri tohto roku a štvrtý blok EMO v októbri 2017.

Šéf MH SR Peter Žiga (Smer-SD) minulý týždeň (19. 10.) naznačil, že zvyšovanie rozpočtu na dostavbu EMO34 bude „výrazne vyššie, ako sa avizovalo“. „Aj viac,“ spresnil Žiga na otázku, či zvýšenie rozpočtu na dostavbu EMO34 je vyššie, ako bola zverejňovaná suma 500 miliónov eur nad známou sumou 4,6 miliardy eur.

Žiga už 4. októbra na 11. zasadnutí Európskeho jadrového fóra (ENEF) v Bratislave informoval, že pri dostavbe dvoch jadrových blokov elektrárne v Mochovciach sa očakáva zvyšovanie nákladov.

Podľa doterajších informácií by na dostavbu tretieho a štvrtého bloku v Mochovciach malo ísť asi 4,6 miliardy eur. Podľa rozpočtových odhadov z roku 2008 sa malo na dostavbu blokov vynaložiť 2,8 miliardy eur, diskutovalo sa aj o potrebe zvýšenia rozpočtu na 3,8 miliardy eur.

„Akcionári Slovenských elektrární rokujú o Správe o dostavbe tretieho a štvrtého bloku atómovej elektrárne Mochovce. Táto správa aktualizuje harmonogram a rozpočet projektu, ktoré budú zverejnené po dosiahnutí dohody medzi akcionármi,“ uviedla v reakcii pre TASR hovorkyňa SE Janka Burdová.

UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená o 7. odsek.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.