Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. novembra 2009 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

V EÚ vznikol najmodernejší veterný park na svete

Komisár pre energetiku EÚ Andris Piebalgs sa spolu s predstaviteľmi Belgicka zúčastnil spustenia technicky najmodernejšieho veterného parku na svete. Nachádza sa v Estinnes, neďaleko mesta Mons v Belgicku. Projekt spolufinancovala Európska komisia.

Veterná turbína ENERCON E-126 s výkonom 7 MW je jedinečná vďaka svojej efektivite. Pozostáva z najmodernejšej elektroniky, ktorá prináša okrem zvýšenia výkonu aj stabilizáciu energetickej sústavy. Technológia sa doposiaľ používala výhradne v elektrárňach.

Finančný príspevok Komisie predstavuje 3.3 mil. eur a pochádza zo 7.rámcového programu. ”Estinnes je míľnikom na našej ambicióznej ceste za udržateľnou energiou. Všetci, ktorí sa tvrdou prácou podieľali na tomto projekte môžu byť dnes na seba hrdí a s nadšením pustiť sa do ďalšej práce,“ uzavrel komisár Andris Piebalgs.

Európska Komisia chce zvýšiť výrobnú kapacitu veternej energie v EÚ zvýšiť do roku 2020 zvýšiť do roku 2020 na hodnotu 180 GW.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.