Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. júla 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

V EÚ pokračuje pokles priemerných cien benzínov a nafty

V Európskej únii (EÚ) pokračuje pokles priemerných cien benzínov a nafty, aj keď už nie v takej intenzite ako pred týždňom. Benzíny zlacneli v únii v priemere iba o desatinu centu za liter, nafta o necelého pol centu za liter. Ako ďalej agentúru SITA informoval internetový portál natankuj.sk, priemerné hodnoty mohli klesnúť ešte výraznejšie, ak by v Taliansku a vo Švédsku nezdraželi tak prudko benzíny aj nafta.

Benzíny za týždeň zlacneli v 16 štátoch únie, zdraželi v deviatich. Ceny nafty sa v únii znížili v 17 krajinách, stúpli v ôsmich. Najvýraznejší rast cien benzínov zaznamenal portál v Taliansku a vo Švédsku. Benzíny zlacneli najviac v Belgicku a vo Veľkej Británii. Nafta zdražela najvýraznejšie v Taliansku, vo Švédsku a na Malte. Najviac zlacnela v Belgicku a vo Veľkej Británii.

Slovensko sa rovnako ako počas predchádzajúcich takmer dvoch mesiacov nachádza na 15. mieste rebríčka najnižších cien benzínov Európskej únie. V rebríčku najnižších cien nafty je od minulého týždňa na 16. mieste. V porovnaní s krajinami Višegrádskej štvorky a Rakúska má SR najdrahšie benzíny. Nafta je drahšia v Maďarsku a Česku. Nižšie ceny benzínov bez daní má z okolitých členských krajín únie Poľsko a Rakúsko. Rovnaká situácia je aj s naftou bez daní.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.