Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrická energia elektrina vedenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
30. marca 2020 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V energetickom sektore sa údajne vytvoril kartel šiestich firiem

Začali sme z vlastného podnetu správne konanie vo veci možnej dohody obmedzujúcej súťaž podľa zákona o ochrane hospodárskej súťaže, uzatvorenej medzi podnikateľmi, a to v súvislosti so zákazkou na uskutočnenie stavebných prác v sektore energetiky,“ informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

Úrad podľa nej získal podklady a informácie nasvedčujúce tomu, že šiesti podnikatelia koordinovali svoj postup pri predkladaní ponúk vo verejnom obstarávaní. Predmetom verejného obstarávania bola dodávka stavebných a montážnych prác a súvisiacich tovarov a služieb potrebných pri výstavbe a uvedení do prevádzky elektrického zariadenia.

„Začatie správneho konania neznamená, že účastník konania porušil súťažné pravidlá a ani neprejudikuje závery, ku ktorým môže úrad dospieť v rozhodnutí,“ upozornila Oľšavská. Viac informácií nechcel PMÚ nateraz konkretizovať.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.