Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. februára 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V elektroenergetike platí nová cenová vyhláška

Vyhláška ÚRSO č. 18/2017 je účinná od 10. februára 2017. V medzidobí trvajúcom prvých 40 dní tohto roka teda platili ustanovenia vyhlášky č. 260/2016.

Za ekonomicky oprávnené náklady sa tak pri nehmotnom majetku opät považuje ročný odpis vo výške 25 % z obstarávacej ceny nehmotného majetku využívaného výhradne na výkon regulovanej činnosti. Pri hmotnom majetku sa aplikuje rovnomerné odpisovanie týchto aktív.

Tarifa za prevádzkovanie systému (TPS), ktorá mala byť rozdelená na 4 jednotlivé zložky, zohľadňuje alikvotnú časť nákladov na výrobu elektriny z domáceho uhlia, z obnoviteľných zdrojov a vysoko účinnou kogeneráciou elektriny a tepla a na činnosti OKTE.

Pri distribúcii a dodávke elektriny boli zrušené samostatné sadzby, ktoré sa mali uplatňovať pre odberateľov s nainštalovaným inteligentným meradlom a pre nabíjanie elektromobilov.

Vyhlášku vydanú 8.2. podpísal už bývalý predseda ÚRSO Jozef Holjenčík, ktorý sa k rovnakému dňu vzdal funkcie.

Viac sa tejto téme budeme venovať v pripravovanom článku.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.