Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. januára 2012 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

V Dubaji vznikne solárny park s inštalovaným výkonom 1.000 MW

Prvé informácie o projekte poskytol 9. januára od šejk Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, predseda vlády Spojených arabských emirátov a vládca emirátu Dubaj. Solárny park patrí do stratégie krajiny „Integrated Energy Strategy 2030”.

„Rozvojom takýchto projektov chceme prispieť k posilneniu spolupráce v oblasti zachovania energie. Hľadáme, ako možno čo najviac využiť obnoviteľné zdroje energie,“ uviedol viceprezident Rady pre energetiku Saeed Mohammed Al Tayer.

Foto: Predstavenie projektu solárneho parku počas svetového kongresu WFES 2012 v Abu Dhabi (Zdroj: WFES 2012)

„Za účasti popredných svetových predstaviteľov, nadnárodných spoločností a špičkových odborníkov by sme mohli vyriešiť naše súčasné i budúce energetické a environmentálne problémy v krajine, “ dodal.

Cieľom Energetickej stratégie 2030 je zníženie závislosti Dubaja od dovoze plynu, vyprodukovať 5 % elektriny zo slnečnej energie, 12 % z čistého uhlia, 12 % z jadrových zdrojov a zvyšných 71 % pokrýva zemný plyn.

V prvej fáze, do roku 2013, by mal solárny park vyprodukovať 10 MW elektrickej energie. Podrobný model plánovaného parku predstavili na svetovom kongrese WFES 2012 v Abu Dhabi. Podľa odhadov by mal solárny park vyprodukovať 5% elektrickej energie.

The World Future Energy Summit 2012 prebieha 16. – 19. januára 2012 v Národnom výstavisku v Abu Dhabi (ADNEC).

Mediálnym partnerom svetového kongresu World Future Energy Summit 2012 je i slovenský portál energia.sk.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.