Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. mája 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V detských jasličkách zelený raj aj vďaka e-faktúre od Stredoslovenskej energetiky

Stredoslovenská energetika (SSE), a. s., prináša svojim zákazníkom bezplatné elektronické služby, ktoré šetria čas a umožňujú komunikovať so svojim dodávateľom elektriny elektronicky kedykoľvek. Jednou z takýchto služieb je aj e-faktúra. Zákazník má možnosť jednoduchou aktiváciou prejsť z papierovej formy faktúry na elektronickú. Tým zákazník získa viaceré výhody, ako rýchlejšia a lepšia kontrola doručenia, jednoduchá archivácia, flexibilita. Okrem toho, jej využívaním (úsporou papiera) prispievajú zákazníci k ochrane životného prostredia. 

Elektronická forma faktúry je moderný a v poslednom období preferovaný spôsob vyúčtovania elektrickej energie a plynu. Zákazník obdrží namiesto papierovej faktúry elektronickú PDF faktúru s rovnakým obsahom. E-mailová správa navyše obsahuje užitočné informácie týkajúce sa vyúčtovania, dodávky elektriny, plynu a možných spôsobov úhrady. Elektronická faktúra spĺňa všetky náležitosti účtovnej a daňovej legislatívy.

Zákazník, ktorý si aktivuje elektronickú faktúru v SSE alebo jednu z elektronických služieb pre domácnosti, má možnosť každý mesiac vyhrať nový tablet (viac na www.sse.sk). 

Projekt aktivácie elektronických prebieha v SSE od roku 2012. Aktuálne počet odberných miest s elektronickou faktúrou presiahol viac ako 77 000. V súvislosti s týmto pozitívnym počtom, ako aj s ohľadom na argument, že využívaním elektronických faktúr prispievame k ochrane životného prostredia, sme sa rozhodli premeniť každých 10 tisíc nových aktivácií služby e-faktúra na jeden zasadený strom.

Dobrovoľníci zo skupiny SSE tak 15.5.2015 priniesli zeleň do záhrady našim najmenším spoluobyvateľom v Detských jasliach na Veľkej okružnej v Žiline. Svojou fyzickou pomocou oživili a upravili trávnaté plochy na vstupnej strane objektu, a tým zjednodušili údržbu trávnika.Oddelili plochy na hranie živým plotom z prevažne kvitnúcich listnatých krov. Aktivitu formou sponzoringu finančne podporila SSE.

Zelená oáza sa pod rukami nadšených brigádnikov, dobrovoľníkov za pár hodín premenila na detský raj, kde nechýbali ani nové kolotoče a preliezačky.“Naše detičky dostali krásne darčeky, v novej záhrade  bude škôlka naozaj hrou. Z tej zelenej krásy prechádzali oči aj nám dospelákom. Naše veľké a úprimné ďakujeme patrí za detské ihrisko županovi Jurajovi Blanárovi, a tiež predstaviteľom Stredoslovenskej energetiky v Žiline, ktorí zafinancovali celú revitalizáciu a v neposlednom rade ich zamestnancom, ktorí nám prišli pomôcť,“ neskrývala radosť riaditeľka jasličiek Ľubica Tóthová. Rušný druhý májový piatok si užívali aj deti, pri sadení kvetov aj stromčekov boli mnohé prvýkrát. „Ďakujem Jurajovi Blanárovi a Stredoslovenskej energetike, pretože vďaka ich pomoci doslova zakvitol priestor jasličkárskej záhradky. Mesto pokrýva základný chod jaslí a na rozvoj mu už nezostáva. O to viac si vážim, keď je záujem z vonkajšieho prostredia,“povedal primátor Žiliny Igor Choma.

„Je pre nás potešením, že sme svojou prácou mohli pomôcť a prispieť tak k skrášleniu okolia detičkám v jasliach. Náš prístup voči komunite sa nekončí len dodávkou elektrickej energie a plynu, ale snažíme sa aj o podporu a rozvoj aktivít a projektov v regióne, kde pôsobíme. Uvedomujeme si svoju spoločenskú zodpovednosť a pod mottom „SSE – energia, ktorá pomáha,“ organizujeme viacero aktivít, prostredníctvom ktorých pomáhame zlepšovať kvalitu života, poskytujeme deťom možnosť  sa hrať, športovo vyžiť, mladým ľuďom sa vzdelávať“ uviedol generálny riaditeľ SSE Stanislav Coufal.

Zdroj: Stredoslovenská energetika, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.