Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Martin Kocourek-SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Český minister priemyslu a obchodu Martin Kocourek. Foto: SITA/Nina Bednáriková
25. októbra 2011 Ostatné od Energia.skSITA

V ČR vznikla platforma na ochranu energetickej infraštruktúry

„Platforma vzniká s cieľom konsolidovať české záujmy v oblasti priemyslu, štátnej správy a výskumných inštitúcií. Chce tiež koordinovať národné zabezpečenie kritickej infraštruktúry s ohľadom na energetickú stratégiu a na bezpečnosť dodávok,“ uviedol novozvolený predseda Technologickej platformy Milan Urban.

Podľa predsedu výkonného výboru Richarda Hlavatého v súčasnosti neexistuje v rámci EÚ ani NATO jednotný systém ochrany kľúčovej energetickej infraštruktúry, a preto cieľom tejto platformy je zmena súčasného stavu.

„Otázka ochrany kritickej infraštruktúry v energetike, najmä v oblasti kybernetických útokov, bola doteraz mimo našich záujmov. Technologická platforma by mala túto situáciu zmeniť. Okrem toho sú tieto otázky otvorené aj v prostredí celej Európskej únie, takže sa v tejto oblasti českým firmám otvárajú zaujímavé trhové príležitosti,“ povedal český minister priemyslu a obchodu Martin Kocourek.

Technologická platforma má podľa ministra ambíciu ustanoviť Českú republiku ako lídra v oblasti riešenia problémov ochrany kritickej infraštruktúry v EÚ. Chce tiež posilniť príležitosti pre český priemyselný, výskumný a vývojový sektor v EÚ.

Zdroj: ČTK, energia

Ilustračná snímka: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.