Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. mája 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

V Číne spustili najväčšiu plávajúcu solárnu elektráreň na svete

Zdroj: Sungrow

Pri meste Huainan v provincii An-chuej minulý týždeň pripojili do sústavy  novú fotovoltickú elektráreň s inštalovaným výkonom 40 MW. Aktuálne ide o najväčšiu plávajúcu výrobňu zelenej elektriny na svete. Okrem toho, že šetrí pôdu, ktorú by inak zabrala na súši, paradoxne pláva nad niekdajšou uhoľnou baňou. Jazero je výsledkom postupného prepadu pôdy a silných dažďov. Hĺbka vody sa pohybuje od 4 do 10 metrov.

Kvôli vysokej vlhkosti aj prirodzenej mineralizácii vody museli inžinieri vyvinúť pre elektráreň špeciálne zariadenia, ktoré ale môžu replikovať na podobných systémoch. Už v minulom roku v rovnakom regióne spustili podobnú plávajúcu solárnu elektráreň s polovičným 20 MW výkonom.

Inštalovaný výkon fotovoltických elektrární v Číne sa vlani viac než zdvojnásobil na úroveň 77,42 GW a krajina sa stala podľa výkonu najväčším producentom elektriny zo slnka na svete. Konzultačná spoločnosť EY potvrdila, že krajina, že najviac atraktívnych štátom pre investície do OZE.

Cieľom Číny je zvýšiť do roku 2030 podiel výroby elektriny z nefosílnych palív na celkovej výrobe zo súčasných 11 % na 20 %.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.