Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. marca 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V Česku vznikla asociácia združujúca lokálnych distribútorov energií

Spolok má zatiaľ 23 členov, do konca roka by ich mohlo byť 35 a v budúcnosti 50 až 60. Celkovo teraz v Česku pôsobí okolo 3 stoviek malých distribútorov.

„Chceme vytvárať väčšiu silu a zároveň aj malým distribútorom poskytovať informácie, ktoré sú pre ich činnosť potrebné. Pretože prelúskať sa existujúcou energetickou legislatívou, ktorá je už naozaj dosť obsiahla a neustále sa zväčšuje, je zložité a nie všetky veci v legislatíve sú pre distribútorov dôležité,“ upozornil Nedvěd.

Iné asociácie distribútorov podľa neho v súčasnosti neexistujú. V ČR pôsobí napríklad asociácia nezávislých dodávateľov energií, tá sa ale podľa Nedvěda zaoberá skôr obchodnou časťou. „My sme tí, ktorá sa zaoberáme dopravou elektriny a plynu,“ dodal.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.