Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. septembra 2017 Teplo a tepelná energia od Energia.skTASR

V bratislavskej Petržalke by už teplo mali mať všetky domácnosti

„V súčasnosti je proces spustenia vykurovania v Petržalke na strane dodávateľa ukončený,“ povedala Lucia Burianová zo spoločnosti. Zároveň ale doplnila, že technici spoločnosti v posledných dňoch intenzívne pracovali na odstraňovaní problémov v dodávke tepla na strane koncových odberateľov. To potvrdil aj pracovník dispečingu, na ktorý sa minulý týždeň obracalo mnoho obyvateľov. Napriek chladnejšiemu počasiu sa totiž v niektorých domácnostiach nekúrilo ešte ani v piatok (22.9.).

Spoločnosť začala v mestskej časti s postupným spúšťaním sústav ústredného kúrenia, a teda s vykurovaním, v stredu (20.9.). A to jednak na základe vývoja vonkajšej priemernej teploty, ako aj na základe požiadaviek samotných koncových spotrebiteľov. „Spustenie vykurovania po letných mesiacoch trvá tri až štyri dni. Proces spúšťania vykurovania je postupný v záujme ochrany technologického zariadenia na strane dodávateľa i odberateľa,“ podotkla.

Vykurovacia sezóna sa na základe Vyhlášky Ministerstva hospodárstva SR z roku 2005 začína spravidla 1. septembra a trvá do 31. mája. Nakoľko sa ale počasie a vonkajšie teploty líšia každý rok, dodávatelia tepla spustia vykurovanie v závislosti od vývoja priemernej dennej teploty. Teplo začínajú dodávať za predpokladu, že vonkajšia priemerná denná teplota klesne pod 13 stupňov Celzia aspoň dva dni po sebe a predpoveď počasia nenasvedčuje tomu, že by sa malo otepliť. Vyhláška však umožňuje spustiť vykurovanie aj pri vyšších vonkajších teplotách, v takom prípade je ale potrebná dohoda v zmysle predmetnej vyhlášky.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.