Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. januára 2011 Ostatné od Energia.skTASR

V Bratislave budú v utorok ministri V4 rokovať o energetickej bezpečnosti

Ministri budú hľadať spoločné pozície na rokovanie Európskej rady, prerokujú aj energetickú bezpečnosť v oblasti plynárenstva (severojužné prepojenie), ropy, elektrickej energie, ale aj v sektore vedy a výskumu – projekt Allegro.

Allegro je výskumný projekt prototypu rýchleho reaktora chladeného héliom, ktorý je zameraný na výskum a vývoj chladiaceho procesu v reaktore. Projekt vznikol ako spoločný návrh troch stredoeurópskych organizácií – slovenskej spoločnosti VÚJE, Ústavu jadrového výskumu (ÚJV) Řež z ČR a Maďarskej akadémie vied KFKI rokovaním s francúzskou organizáciou CEA. „Podľa najnovších informácií o projekt prejavilo záujem aj Poľsko,“ dodal rezort hospodárstva.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.