Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júna 2012 Jadrová energia od Energia.skTASR

V atómovej elektrárni Mochovce bude 14. júna celoareálové cvičenie

Počas cvičenia bude v areáli jadrového zariadenia vyhlásený „Núdzový stav na území jadrového zariadenia“ 2-minútovým kolísavým tónom sirén. Ukončenie cvičenia a „Ohrozenia“ oznámi 2-minútový stály tón sirén.

Predmetom súčinnostného celoareálového cvičenia bude vyrozumenie a aktivizácia členov organizácie havarijnej odozvy a havarijnej skupiny MO-34, varovanie zamestnancov a precvičenie ochranných opatrení.

Súčasťou cvičenia bude preverenie súčinnosti s obvodnými úradmi, hasičskými záchrannými zbormi a inými organizáciami dotknutých samospráv, s Krajským riaditeľstvom Policajného zboru v Nitre, s Úradom jadrového dozoru (ÚJD) SR a JAVYS-om a s plánmi ochrany obyvateľstva v oblasti ohrozenia.

Celoareálové cvičenie sa bude vykonávať v súlade s legislatívnymi požiadavkami vyhlášky ÚJD SR z roku 2006 o podrobnostiach v havarijnom plánovaní pre prípad nehody alebo havárie.

Slovenské elektrárne, a.s., sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa ich hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel Produzione S.p.A. so 66-% podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Spoločnosť ku koncu roka 2011 zamestnávala 5374 pracovníkov.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.