Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júna 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

V atómovej elektrárni Bohunice V2 sa začína následná previerka Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu

Štyria odborníci z MAAE  začnú svoju misiu v pondelok 4. júna, 19 mesiacov po previerke OSART, ktorá sa v atómovej elektrárni Bohunice V2 konala v novembri 2010.

Cieľom následnej previerky je  zhodnotenie postupu v prijímaní opatrení na základe odporúčaní predchádzajúcej misie OSART, a kontrola vhodnosti a stavu realizácie prijatých opatrení. V roku 2010 tím 13 špecialistov predovšetkým hodnotil, ako majú pracovníci elektrárne osvojené prevádzkové a  bezpečnostné pravidlá a  či je elektráreň V2 bezpečne a  spoľahlivo prevádzkovaná.

Preverované oblasti zostávajú rovnaké – organizácia a administratíva, prevádzka, údržba, inžinierska podpora, radiačná ochrana, prevádzkové skúsenosti, chémia, havarijné plánovanie a dlhodobá prevádzka.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.