Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

USA odstúpia od Obamovho ekologického opatrenia pre elektrárne

Obama svojím Plánom čistej energie v roku 2014 zaviazal americké tepelné elektrárne k obmedzeniu škodlivých emisií do roku 2030 o tretinu oproti stavu z roku 2005. Opatrenie ale nebolo kvôli žalobám ťažobných spoločností a štátov ovládaných republikánmi nikdy uvedené do praxe. Donald Trump následne po svojom nástupe do funkcie poveril agentúru EPA, aby Obamove opatrenie preverila a prípadne zrušila.

Pruitt tvrdí, že Obamov plán prekračuje právomoci federálneho zákona nastavením takých štandardov, ktoré nie je možné rozumne splniť. Dodal, že funkciou EPA nie je skrze obmedzenie „vyhlasovať vojnu“ americkým hospodárskym odvetviam. Pruitt osobne odmieta možnosť, že by ľudská činnost bola hlavným zdrojom globálnych klimatických zmien.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.