Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ÚRSO:Úrad u distribučných firiem kontroluje najmä výpočet taríf a ceny elektriny

„Úrad pre reguláciu sieťových odvetví zároveň oznamuje, že dnes začal kontrolu s rovnakým zameraním aj u ostatných dvoch prevádzkovateľov regionálnych distribučných sústav – Stredoslovenskej energetike – Distribúcii, a. s., a Východoslovenskej distribučnej, a. s. O výsledkoch kontrol bude úrad informovať po ich skončení,“ informoval ďalej hovorca.

Upozornil, že predmetom kontroly v subjektoch je okrem iného podľa zákona o regulácii v sieťových odvetviach aj overovanie správnosti a pravdivosti údajov, dokladov, podkladov a informácií predkladaných úradu, a to bez ohľadu na váhu a postavenie subjektu na trhu.

Pripomenul zároveň, že kontrola, ktorú vykonáva ÚRSO, je dôležitou súčasťou štátnej regulácie. Žiadny podnikateľský subjekt na trhu s elektrinou sa nevyhne plánovanej kontrole a neustále musí aj počítať s náhlou kontrolou na podnet iných účastníkov trhu alebo vlastných zistení úradu.

„Úrad vždy venoval oblasti kontroly zvýšenú pozornosť, pretože rešpektovanie svojich rozhodnutí a postupov pokladá za zásadný prvok stability regulačného rámca. V prípade zistenia porušenia zákona preto neváha využiť svoje kompetencie a regulovanému subjektu ukladá sankcie a zároveň opatrenia na odstránenie nedostatkov, ktorých plnenie opäť podrobne preveruje,“ dodal.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.