Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohľad na názov Úradu pre reguláciu sieťových odvetví na Bajkalskej ulici. Bratislava, 13. december 2016.
Foto: archívne, SITA/Marko Erd
24. marca 2022 Ostatné od Energia.skSITA

ÚRSO zvažuje pre vojnu na Ukrajine mimoriadnu reguláciu

Z dôvodu agresie na Ukrajine sa Slovensko v oblasti energetickej bezpečnosti nachádza vo veľmi zložitej situácii a úrad analyzuje všetky možnosti vrátane prípadného bezprecedentného zavedenia inštitútu mimoriadnej regulácie v SR,“ uviedol predseda ÚRSO Andrej Juris.

Inštitút mimoriadnej regulácie zastrešuje zákon o regulácii. Platí však, že mimoriadnu reguláciu môže úrad vykonať len po predchádzajúcom prerokovaní s Európskou komisiou (EK).

V tejto súvislosti pre možnosti ďalšieho vývoja budú podstatné aj závery z aktuálneho summitu Rady na úrovni premiérov, kde EK predstaví ďalšie opatrenia na posilnenie bezpečnosti dodávok energie a na elimináciu negatívnych dopadov vysokých cien energií,“ podotkol Juris.

Európska komisia zverejnila v stredu stanovisko k súčasnej situácii na globálnych a európskych trhoch s energiami, ktoré prechádzajú v súčasnosti turbulentným vývojom. Predstavila súbor návrhov na prijatie rýchlych opatrení, ktoré by mohli viesť k zabezpečeniu dodávok energie na budúcu zimu a zároveň zmierniť tlak na ceny s vysokým dopadom na všetkých účastníkov trhu.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.