Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. januára 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

ÚRSO určil ceny tepla pre TEKO, domácnosti si priplatia

ÚRSO pre TEKO stanovil fixnú zložku ceny tepla na úrovni 99,9254 eur/kW bez DPH, čo oproti predchádzajúcemu roku predstavuje nárast o 6,44 %. Variabilnú zložku ceny tepla ÚRSO určil na 0,0359 eur/kWh bez DPH, čo je o 18,09 % viac ako v roku 2011.

Konečné ceny väčšine košických domácností fakturuje mestská spoločnosť Tepelné hospodárstvo s.r.o. Košice (TEHO), nie Tepláreň Košice, a.s. Cena za dodávku tepla v roku 2012 pre väčšinu košických domácností teda závisí od toho, akú cenu ÚRSO určí pre TEHO.

Ako povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tepláreň Košice, a.s. Miroslav Nosál, spoločnosť rešpektuje rozhodnutie ÚRSO a nepodá voči nemu odvolanie. „V najbližších dňoch budeme našich zákazníkov písomne informovať o cene tepla pre rok 2012, ktorú zohľadníme už vo faktúrach za január,” povedal Nosál.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.