Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. marca 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

ÚRSO upozorňuje na povinnosť zapísať sa do registra

Od 1.2.2017 je účinný zákon č. 315/2016 Z. z. o registri partnerov verejného sektora, ktorý ustanovil povinnosť osobe, ktorá vykonáva činnosť podľa § 6 ods. 2 zákona o energetike (všetci držitelia povolenia vydaného podľa zákona o energetike), zapísať sa do registra partnerov verejného sektora najneskôr do 31.7.2017.

Úrad upozorňuje, že podľa zákona o energetike, účinného od 1.8.2017, bude úrad povinný zrušiť povolenie, ak držiteľ povolenia nie je zapísaný v registri partnerov verejného sektora.

Úrad zároveň upozorňuje všetkých držiteľov potvrdení o splnení oznamovacej povinnosti vydaných úradom, že aj keď nepodnikajú v energetike na základe povolenia vydaného úradom, môže sa na nich vzťahovať povinnosť registrácie podľa zákona o registri partnerov verejného sektora.

Advokát Pavol Poláček vo svojom nedávnom komentári upozornil, že podľa ministerstva spravodlivosti aj protimonopolného úradu sa nutnosť registrácie vzťahuje aj na výrobcov zelenej elektriny, ak u nich výška poskytnutej podpory presahuje stanovené čiastky.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.