Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

ÚRSO: Sadzba za prístup do distribučnej siete plynu sa pre rok 2014 nezmenila

„Sadzba za prístup do vysokotlakovej distribučnej siete zostala oproti rokom 2012 a 2013 nezmenená. V rámci tarifných sadzieb pre jednotlivé odberné miesta distribučnej siete za distribúciu plynu nastali mierne zmeny, ale pre zraniteľných odberateľov plynu (domácnosti a malé podniky) a veľkých priemyselných odberateľov plynu zostali tieto tarifné sadzby nezmenené,“ priblížil.

Úradu sa podľa Luptáka podarilo naplniť svoje predsavzatie zachovať už dvojročný trend stabilizácie týchto cien a mieni v ňom pokračovať. Umožňuje mu to súčasná regulačná legislatíva prijatá na základe 3. energetického balíčka EÚ. „Vydané cenové rozhodnutie na rok 2014 tak zostáva platné až do konca regulačného obdobia, teda roku 2016,“ zdôraznil.

Stabilita taríf za prístup do distribučnej siete a distribúciu plynu je podľa jeho slov významným faktorom cenovej regulácie v plynárenstve, všetkým účastníkom trhu umožňuje lepšiu predvídateľnosť ďalších krokov a je pozitívnym signálom pre tvorbu koncových cien zemného plynu pre všetky skupiny odberateľov.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.