Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2013 Ostatné od Energia.skSITA

ÚRSO: Rozhodnutie o výške tarify za prístup do distribučnej siete pre SPP-distribúcia

Sadzba za prístup do vysokotlakovej distribučnej siete zostala oproti rokom 2012 a 2013 nezmenená. V rámci tarifných sadzieb pre jednotlivé odberné miesta distribučnej siete za distribúciu plynu nastali mierne zmeny, ale pre zraniteľných odberateľov plynu (domácnosti a malé podniky)  a veľkých priemyselných odberateľov plynu zostali tieto tarifné sadzby nezmenené.

Úradu sa podarilo naplniť svoje predsavzatie zachovať už dvojročný trend stabilizácie týchto cien a mieni v ňom pokračovať. Umožňuje mu to súčasná regulačná legislatíva, prijatá na základe 3. energetického balíčka Európskej únie.  Vydané cenové rozhodnutie na rok 2014  tak zostáva platné až do konca regulačného obdobia, t.j. roku 2016.

Stabilita taríf za prístup do distribučnej siete a distribúciu plynu je významným faktorom cenovej regulácie v plynárenstve,   všetkým účastníkom trhu umožňuje lepšiu predvídateľnosť ďalších krokov a je pozitívnym signálom pre tvorbu koncových cien zemného plynu pre všetky skupiny odberateľov.

Upozornenie: Rozhodnutie je zverejnené na webovej stránke úradu.

Zdroj: ÚRSO

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.