Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ÚRSO: Rok 2016 bol mimoriadne náročný, ale úspešný

Regulačný úrad má podľa neho za sebou jeden z pracovne najnáročnejších rokov vo svojej 15-ročnej histórii. Rok 2016 stál na štyroch hlavných pilieroch, a to na schválení a praktickej realizácii novej regulačnej politiky, na kontrole majetku distribučných spoločností, ktorá svojím rozsahom a metodologickou prípravou nemala obdobu v EÚ, na tzv. twinningu na Ukrajine a na organizácii mimoriadnych medzinárodných konferencií.

„Zamestnanci úradu svojou odbornosťou a nasadením opäť potvrdili svoje renomé, ktoré majú doma, ale najmä vo svete. Samozrejme, stále je však čo zlepšovať,“ povedal predseda úradu Jozef Holjenčík.

V roku 2016 sa úrad podľa Igaza presadzoval aj na medzinárodnom poli. O skúsenosti jeho expertov je záujem pri reformách energetiky v Srbsku, Lotyšsku, Azerbajdžane, na Kube či v Moldavsku.

Dodal, že na domácej scéne v tomto roku dominovala náročná príprava nových vyhlášok, či už v oblasti cenovej regulácie, pravidiel fungovania trhu, či štandardov kvality. Úrad konštatuje aj úspech 15. konferencie ERRA o investíciách a regulácii v energetike, ktorú v dňoch 17. a 18. októbra spoluorganizoval v Bratislave.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.