Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. mája 2011 Ostatné od Energia.skSITA

ÚRSO: Reakcia predsedu Rady pre reguláciu na vyjadrenia predsedu SaS

Pán Sulík a SaS to už raz s osočením mojej osoby za najvyššie ceny elektriny skúšali. Čísla však nepustili a usvedčili ich z manipulácie. Teraz skúšajú omráčiť nezorientovaného občana len jednou špecifickou zložkou koncovej ceny. A zasa nehovoria pravdu. V cenách za distribúciu elektriny je Slovensko pod priemerom Európskej únie. Chápem, že predseda parlamentu má určite veľa povinností, napríklad so zaraďovaním návrhov zákonov na rokovanie parlamentnej schôdze tak, aby boli v súlade so zákonom a rokovacím poriadkom, ale predsa len pred tlačovou konferenciou mohol nakuknúť do internetu alebo niekoho zo svojho úradu požiadať, aby mu o cenách za distribúciu elektriny niečo zistil. Ak to neurobil, tak asi preto, že o tom nevie alebo preto, že nechcel poznať pravdu. Okrem toho, ak chce meniť zákon o regulácii, mohol by tiež vedieť, že regulačná rada nie je kontrolným orgánom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Neviem, či by potom všetkom jeho poznámka o urobení capa záhradníkom nemala smerovať skôr do vlastných radov.

V parlamente sa prerokúva celkovo už tretí pokus SaS odstrániť ma z funkcie predsedu úradu. Prvé dva vôbec neskrývali snahu podriadiť úrad Ministerstvu hospodárstva SR, ktorý vedie SaS. Na mieste je otázka, čo je za úpornou snahou pána Sulíka odstrániť ma z funkcie predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Citujem: „A nie a nie ho odtiaľ dostať.“

Pochybujem, že by pán Sulík namietal niečo proti tomu, že aj jeho voličom za dva roky od môjho nástupu do funkcie nestúpli ceny elektriny a plynu a v tomto treťom roku iba minimálne. Asi vadím niekomu inému. A to podnikateľskej loby, ktorá stojí v pozadí strany SaS a voči ktorej má zrejme pán Sulík povolebné podlžnosti. Na miesto predsedu úradu preto zúfalo tlačí poslušnú bábku, ktorá bude tancovať tak, ako SaS a jej sponzori budú pískať.

Je na poslancoch NR SR, ako sa zachovajú v prípade návrhu zákona, jednoznačne namiereného iba na zmenu osoby predsedu úradu.

Jozef Holjenčík

Predseda Rady pre reguláciu

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.