Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veľkoobchodný trh s elektrinou a plynom robí vrásky aj ÚRSO elektrina plyn zdroje trh obchodovanie
Foto: ilustračné, GettyImages
4. marca 2024 Ostatné od Energia.skSITA

ÚRSO pripravuje zmeny, najnovšie sa dotknú plynárov, elektroenergetikov, vodárov ako aj teplárov

Slovenskú energetiku zdá sa čakajú výrazné zmeny. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) totiž nepoľavuje pri zmenách energetickej legislatívy. Najnovšie plánuje meniť štyri vyhlášky, ktoré hovoria o štandardoch kvality. Zmeny sa budú týkať plynárov, elektroenergetikov, vodárov ako aj teplárov.

Cieľom návrhov vyhlášok v plynárenstve, elektroenergetike, teplárenstve a vo vodárenstve je spresnenie definícií jednotlivých štandardov kvality, doplnenie nových štandardov kvality, osobitne v oblasti dodávky plynu, sprísnenie doteraz uplatňovaných štandardov kvality, sprísnenie požadovanej úrovne štandardov kvality.

ÚRSO chce zmenou tejto vyhlášky taktiež upraviť spôsob výpočtu a výšky kompenzačnej platby, podmienky vyplatenia kompenzačnej platby, ako aj vyhodnocovanie štandardov kvality.

K pripravovaným novým vyhláškam sa môže verejnosť vyjadriť do júna tohto roka, kedy plánuje regulačný úrad začať s pripomienkovým medzirezortným konaním.

Štandardy kvality sa zameriavajú na ochranu koncových odberateľov, predstavujú súbor pravidiel a postupov, ktoré musí dodávateľ a prevádzkovateľ dodržiavať, aby odberateľ za cenu, ktorú platí za energie a vodu, dostal primeranú kvalitu.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.