Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jozef Holjenčík - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA / Ľudovít Vaniher
23. júna 2011 Ostatné od Energia.skSITA

ÚRSO považuje tvrdenia Inštitútu finančnej politiky za nepravdivé

„Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ďalej len „úrad“) považuje tento materiál za  povrchný, nepravdivý a tendenčne namierený proti úradu.

Ak má mať nejaký materiál skutočnú a nie iba vizuálnu výpovednú hodnotu, musí vychádzať z faktov a nie želaní. Autori komentára si však nedali ani elementárnu námahu, aby si overili vlastné faktické východiská, na ktorých budujú svoje závery. Tvrdia, že výpočet nastavenia výkupných cien na výrobu elektriny z jednotlivých druhov obnoviteľných zdrojov elektriny by mal byť úradom transparentne definovaný vzorcom. Tento svoj objav nakoniec pretavili do odporúčania č.3: “ Zefektívniť systém výkupných cien. Zaviesť a zverejniť vzorec pre výpočet  cien elektriny vydaný ÚRSOm, ktorý explicitne zohľadní aktuálne náklady na výrobu elektriny.“

Je viac ako smutné, že autori, či už z nevedomosti alebo zámerne, nepoznali výnos úradu č. 2  , v ktorom bol požadovaný vzorec publikovaný už v roku 2008. S minimom úsilia mohli na webovej stránke úradu nájsť jeho konsolidované znenie vrátane jeho poslednej úpravy z marca 2011.

Úrad vyslovuje poľutovanie, že sa organizácia, ktorá sama seba definuje ako analytickú kapacitu Ministerstva financií SR, uchyľuje k takýmto pod pásovým útokom voči úradu a bezdôvodne ho ohovára z nekompetentnosti a nečinnosti. Zdá sa, že aj Inštitút finančnej politiky sa zaradil medzi inštitúcie a politikov, ktorým je úrad tŕňom v oku len preto, že si nezávisle plní svoje poslanie.“

Zdroj: ÚRSO

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.