Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ÚRSO: Postup zástupcov MH SR v SPP vyvoláva pochybnosti

Rada pre reguláciu dnes ako odvolací orgán rokovala o odvolaniach plynární proti rozhodnutiam ÚRSO, ktorými úrad zastavil konania o návrhoch cien za dodávku plynu pre domácnosti a dodávku plynu určeného na výrobu tepla pre domácnosti. SPP v týchto návrhoch požadoval zvýšenie ceny plynu od 1. januára 2011 pre domácnosti o 13,4 % a na výrobu tepla o 14 %. „Úrad tieto cenové konania musel zastaviť z dôvodu nedodržania zákonných podmienok. V každom návrhu chýbala podstatná súčasť, a to súhlas valného zhromaždenia spoločnosti s návrhom ceny,“ pripomenul Naništa. Štát ako majoritný akcionár SPP totiž prostredníctvom zástupcov MH SR pôvodne nesúhlasil s návrhom na zvýšenie ceny.

„Na svojom zasadnutí Rada pre reguláciu s údivom konštatovala, že odvolania už súhlas valného zhromaždenia obsahujú, a teda že zástupcovia ministerstva v priebehu necelých dvoch mesiacov zmenili svoj názor a so zvýšením cien o 13,4 % a 14 % súhlasia,“ upozornil Naništa s tým, že podpora takýchto zvýšení cien by mohla znamenať ďalší ťažký finančný úder pre odberateľov plynu v domácnostiach.

UPOZORNENIE:

TASR sa pokúsi získať reakciu MH SR.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.