Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. januára 2014 Ostatné od Energia.skSITA

ÚRSO pomáhal Srbsku pri implementácii 2. balíčka energetických predpisov

„Verím, že skončenie twinningového projektu bude znamenať začiatok novej etapy vzájomných vzťahov. Môžem ubezpečiť našich srbských partnerov, že na Slovensku sa im vždy dostane najvyššej podpory zo strany ministerstva hospodárstva ako aj od Úradu pre reguláciu sieťových odvetví “  povedal v príhovore minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

Srbská republika je kandidátskou krajinou uchádzajúcou sa o členstvo v Európskej únii od marca  2012, pričom 1. septembra 2013 nadobudla účinnosť Stabilizačná a asociačná dohoda medzi Európskou úniou (EÚ) a Srbskou republikou. Srbská republika uzatvorila s EÚ niekoľko dohôd v oblastiach, v ktorých je potrebné dosiahnuť stanovené výsledky v rámci procesu reforiem. V súvislosti s uvedenými skutočnosťami bol realizovaný twinningový projekt medzi Úradom pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) a Energetickou agentúrou Srbskej republiky (AERS).

Zámerom a cieľom 20  mesačného projektu bola aktívna a intenzívna asistencia poskytovaná AERS pri implementácii 2. balíčka energetických predpisov EÚ. „V spolupráci so slovenskými expertmi z ÚRSO sa podarilo pripraviť návrh znenia zákona, na základe ktorého bude regulátor  schopný vytvoriť regulačné politiky a regulačné rámce, implementovať legislatívu EÚ najmä v súvislosti  s úlohami vyplývajúcimi z 2. a 3. energetického balíčka EÚ a manažovať a kontrolovať potrebné reformy v energetickom sektore Srbska a jeho prepojení s medzinárodnými trhmi. Samozrejme aj v ďalšom procese implementácie energetickej legislatívy Európskej únie budú naši experti, či už z ÚRSO alebo z MH SR, pripravení poskytnúť odbornú podporu“, zdôraznil minister.

(c) energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.