Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ÚRSO: Novela vyhlášky precizuje kvalitu biomasy, ktorá je vyrobená z dreva

„Návrh v prospech výrobcov elektriny z OZE alebo vysoko účinnou kombinovanou výrobou zjednocuje zatrieďovanie dreva do jednotlivých kvalitatívnych tried podľa slovenských technických noriem, ako aj európskych technických noriem, pričom sa rozlišuje, či ide o energetickú drevnú štiepku a piliny alebo ihličnatú guľatinu a listnatú guľatinu,“ spresnil ÚRSO v predkladacej správe.

Vo všeobecnosti sa pri dreve používanom ako palivo na výrobu elektriny vyžaduje jeho zaradenie do kvalitatívnej triedy D okrem dreva najnižšej kvality, ktoré nie je možné zaradiť ani do kvalitatívnej triedy D, pričom sa môže použiť ako palivo pri výrobe elektriny.

Novelou sa zlaďuje doterajšie znenie vyhlášky s aktuálnymi spôsobmi výroby elektriny technológiami spaľovania biomasy, spoluspaľovania biomasy a neobnoviteľného zdroja energie alebo spracovaním biomasy. „Doterajšie znenie vyhlášky nezohľadňovalo spaľovanie čistej biomasy a jej spracovanie, ktoré vyplynulo z novelizácie splnomocňovacieho ustanovenia paragrafu 19 zákona číslo 309 z roku 2009 o podpore OZE a vysoko účinnej kombinovanej výroby,“ dodal regulačný úrad.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.