Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
URSO tabuľa - TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: TASR/Martin Turanovič
20. septembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

ÚRSO má nových podpredsedov

Vláda SR sa tak stotožnila s návrhom, ktorý jej predložil predseda ÚRSO Ľubomír Jahnátek: „Som rád, že vláda môj návrh akceptovala, je to dobrá voľba,“ povedal predseda ÚRSO Ľubomír Jahnátek: „Zároveň som presvedčený, že obaja podpredsedovia budú ako odborníci pre ÚRSO prínosom, tento úrad má totiž ako národný regulátor osobitné postavenie a na jeho zamestnancov sú kladené mimoriadne požiadavky na odbornosť a profesionalitu. Teším sa na spoluprácu, čaká nás veľa práce.“

Podpredsedov vyberala osemčlenná komisia, v ktorej mali okrem úradu svojich zástupcov aj Ministerstvo hospodárstva SR, Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ), Republiková únia zamestnávateľov, Klub 500 a Združenie miest a obcí Slovenska. Predsedom výberovej komisie bol Otto Nevický z AZZZ.

Výberové konanie sa uskutočnilo 13. septembra 2017 a na základe jeho výsledku výberová komisia odporučila predsedovi ÚRSO na vymenovanie do funkcie podpredsedov ÚRSO Dr. h. c. mult. prof. Ing. Jozefa Mihoka, PhD., a JUDr. Milana Kubalu, PhD.

Slovenská vláda dnes zároveň na svojom zasadnutí schválila návrh na odvolanie Ing. Miroslava Čelinského z funkcie podpredsedu ÚRSO.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.