Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. septembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

ÚRSO hľadá podpredsedov, prihlásili sa traja

 

V novej organizačnej štruktúre Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) ostávajú dve neobsadené miesta podpredsedov. Nový šéf ÚRSO má zákonnú povinnosť vybrať kandidátov na tento post o 90 dní od svojho vymenovania. Ľubomír Jahnátek sa koncom augusta rozhodol vyhlásiť výberové konanie.

Záujemcovia mohli poslať prihlášku s požadovanými dokumentmi do piatku. „Do aktuálneho výberového konania, ktoré ide nad rámec povinností určených zákonom, sa k dnešnému dňu prihlásili traja uchádzači, pričom sa prihliada na fakt, že prihlášky môžu byť doručené poštou ešte aj počas dnešného dňa – pondelka, 11. septembra 2017,“ uviedol pre náš portál Radoslav Igaz, hovorca ÚRSO. Konkrétne mená prihlásených kandidátov nám však Igaz neprezradil.

Hovorca regulátora zároveň informoval, že v utorok sa uskutoční formálna kontrola požadovaných dokumentov formou otvorenia obálok. Očakávané výberové konanie bude v stredu v sídle ÚRSO na Bajkalskej ulici v Bratislave.

Rozhodne komisia

Kandidátov na podpredsedov ÚRSO bude posudzovať špeciálna komisia. Jej členmi sú okrem ÚRSO a Ministerstva hospodárstva SR takisto zástupcovia Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR, Republikovej únie zamestnávateľov, Klubu 500 a Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Rovnaký postup, kedy komisia v identickom zložení rozhodovala o víťaznom kandidátovi, sa uplatnil aj pri výbere súčasného šéfa ÚRSO. V ďalšom kroku musí dvojicu úspešných kandidátov na post predsedov ÚRSO schváliť kabinet.

Reorganizácia úradu

Podľa našich informácií sa v energetických kuloároch špekuluje aj o tom, že posty podpredsedov majú zastávať kandidáti s politickým pozadím. Keďže Jahnátek je spojený s najsilnejšou vládnou stranou, pod drobnohľadom bude spriaznenosť nových podpredsedov s ďalšími dvomi koaličnými stranami.

Od nástupu Jahnátka prechádza ÚRSO reorganizáciou personálnej štruktúry. V auguste sa tiež novým predsedom Regulačnej rady stal Radoslav Naništa.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.