Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ÚRSO: Firme Koor sa na rok 2017 regulačný príkon objektivizoval podľa roku 2015

„Nakoľko skutočná dodávka v roku 2015 bola výrazne nižšia, ako bol predpoklad, z ktorého sa vychádzalo v roku 2015, vypočítaná výška regulačného príkonu pre rok 2017 sa pomerne znížila,“ priblížil Igaz.

Pripomenul, že príslušná vyhláška povoľuje objem fixných nákladov len na úrovni z roku 2015 a spoločnosť Koor ich objem v návrhu ceny neprekročila. „Podielom tohto objemu fixných nákladov a objektivizovaného regulačného príkonu, ktorý vychádza zo skutočných údajov, vyšla vyššia cena fixnej zložky,“ vysvetlil hovorca ÚRSO.

Doplnil, že nové platby za fixnú zložku ceny tepla v tomto roku budú na rovnakej úrovni ako v roku 2016, nakoľko fixná zložka, aj keď je vyššia, sa bude fakturovať za nižší regulačný príkon. „Okrem toho variabilná zložka ceny klesla, a teda v konečnom dôsledku ŽSR zaplatia za dodávku v roku 2017 menej ako v minulom roku,“ dodal hovorca regulačného úradu.

Opoziční poslanci Národnej rady SR Karol Galek (SaS), Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA) a podpredseda mimoparlamentného KDH Pavol Zajac dnes na tlačovej konferencii uviedli, že vysoké ceny za teplo vyháňajú a budú vyháňať ľudí z bytov, čo je zlyhanie ÚRSO. Pripomenuli pritom údajné tunelovanie štátnych Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) s pomocou ÚRSO, na ktoré pred mesiacom upozornili predstavitelia KDH.

„Zistili sme, že firma Koor nedodáva teplo len štátnej ŽSR, ale aj iným spoločnostiam. U týchto ostatných sú ceny ale výrazne nižšie. Štátne ŽSR bez problémov zaplatia 298 eur/megawatthodinu (MWh) tepla, kým ostatným sa účtuje 197 eur/MWh, čo je na každú jednu MWh menej o 100 eur,“ upozornil dnes Galek.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.