Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ÚRSO: Dodávatelia môžu ukázať, či a ako súťaž stláča ceny energií nadol

Zdôraznil, že regulačný úrad totiž nestanovuje pevnú cenu, ale maximálnu, ktorú nie je možné prekročiť, nižšiu cenu však môžu ponúknuť odberateľom všetci dodávatelia.

Igaz pripomenul, že v snahe informovať odberateľov o aktuálnych cenách komodít na svetových trhoch, ktoré tvoria približne polovicu nákladov na energiu, začal ÚRSO zverejňovať vývoj cien elektriny a plynu na burzách.

„Ak výrazne klesnú ceny komodít na svetovom trhu, chceme, aby sa takto vytváral väčší tlak na dodávateľov a svojim odberateľom ponúkli výhodnejšiu ponuku. Tieto dáta poslúžia tak domácnostiam, ako aj firmám,“ vysvetlil predseda úradu Jozef Holjenčík. Aktuálne ceny na trhoch sa budú uverejňovať v mesačných intervaloch a bude možné nájsť ich na webovej stránke úradu v sekcii „Pre spotrebiteľa“.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.