Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júna 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

ÚRSO bude pomáhať regulačnému úradu na Ukrajine

Projekt má formu twinningu, to znamená, že orgán štátnej správy z členskej krajiny Európskej únie z určitej oblasti, v tomto prípade zo štátnej regulácie v energetike, pomáha svojmu partnerovi – regulačnému orgánu v nečlenskom štáte v implementácii európskej energetickej a regulačnej legislatívy, budovaní trhu s elektrinou, v prepojení na medzinárodné trhy a v posilňovaní jeho personálnej a inštitucionálnej kapacity.

Úrad má v tomto smere bohaté skúsenosti. V minulom období plnil podobnú úlohu v Azerbajdžane a Srbsku. Jeho prínos pre rozvoj národných trhov a podiel na tvorbe legislatívy bol vysoko hodnotený nielen najvyššími predstaviteľmi týchto krajín, ale aj predstaviteľmi Európskej únie.

Realizácia projektu, ktorý je financovaný z fondov Európskej únie, sa začne na jeseň tohto roku a bude trvať dva roky. Dôraz sa kladie na povinnosť partnerov dospieť ku konkrétnym výsledkom v podobe zákonov a vyhlášok a ich uvedenie do praxe. Očakáva sa zvýšenie liberalizácie trhu, zavedenie štandardných praktík a vytvorenie podmienok na zapojenie Ukrajiny do jednotného európskeho trhu s elektrinou.

Skutočnosť, že si ukrajinskí kolegovia vybrali za svojho učiteľa práve úrad, svedčí o nespornej kvalite jeho ponuky, na ktorú ho oprávňovali dosiahnuté výsledky doma i v zahraničí, a autorita, ktorú požíva na medzinárodnom poli v oblasti štátnej regulácie.

Zdroj: ÚRSO

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.