Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina elektrická energia odstávka
Foto: ilustračné, GettyImages
15. októbra 2020 Ostatné od Energia.skSITA

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví zistil u energetických a vodárenských spoločností porušenia zákona

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) im preto uložil pokuty v objeme vyše 41-tisíc eur. Regulátor od začiatku júla do konca septembra ukončil osemnásť kontrol a v spoločnostiach zistil celkovo 36 porušení zákona.

Ako informoval regulačný úrad, inšpektori v sledovanom období zistili 25 porušení zákona o regulácii v sieťových odvetviach. Regulované firmy nevykonávali svoju činnosti v súlade s právoplatným rozhodnutím a nedodržali cenovú reguláciu.

V jedenástich prípadoch zistil regulačný úrad porušenie zákona o energetike, keď si kontrolovaná spoločnosť nesplnila svoju oznamovaciu povinnosť.

Z 36 zistených porušení bolo 16 porušení v oblasti elektroenergetiky, 12 porušení v oblasti plynárenstva, päť porušení v oblasti tepelnej energetiky a tri porušenia v oblasti vodného hospodárstva,“ konštatoval regulačný úrad.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.